Пропустити посилання

Інтерактивні повідомлення WhatsApp

Що таке інтерактивні повідомлення?

WhatsApp Interactive Message – це функція повідомлень WhatsApp Business API з інтерактивними кнопками, де користувачі програми можуть вибирати варіант відповіді для отримання подальшої інформації. Ця функція дозволяє клієнтам та компаніям легко повідомляти про свої потреби та відповідати один одному.

🇺🇸 Читати англійською

Інтерактивний шаблон повідомлення дозволяє додавати кнопки швидкої відповіді для покращення взаємодії з користувачем. Дозволяючи вашим користувачам швидко зрозуміти, як вони можуть взаємодіяти з WhatsApp, щоб отримати бажану інформацію.

Ви також можете включити кнопку заклику до дії (CTA), замінивши опцію швидкої відповіді кнопкою CTA. Тут користувачі можуть додати такі кнопки, як, наприклад, «Зателефонувати нам» з перенаправленням на дзвінкок замість власноручного вводу номеру телефону, або кнопку «Відвідати наш веб-сайт», яка перенаправляє клієнта безпосередньо на певну веб-сторінку компанії.

Є можливість комбінувати різні типи інтерактивних повідомлень, що дозволить зробити алгоритм більш зрозумілим та інтуїтивним для клієнта.


Типи інтерактивних повідомлень WhatsApp:

Давайте розглянемо кілька прикладів того, як можна використовувати інтерактивні повідомлення:

1. Кнопки відповіді

Повідомлення з кнопками відповіді дозволяють клієнту вибрати до трьох варіантів відповіді.
Яка перевага у такого типу інтерактивних повідомлень?

  • Ці кнопки забезпечують високоінтерактивне та інтуїтивне спілкування, спрощуючи користувачу відповідь та подальшу взаємодію з чат-ботом компанії.
  • Ці кнопки покращують автоматизацію вашого бізнесу, але майте на увазі, що людська увага також необхідна.
  • Вони чудово підходять для автоматизації ваших процесів збору, оплати або виставлення рахунків.

Зверніть увагу, що, як і у випадку із шаблонами для WhatsApp, навіть кнопки з повідомленнями вимагають попереднього схвалення WhatsApp для використання.


2. Заклик до дії (СТА)

Цей шаблон заклику схожий з першим шаблоном кнопок відповіді, але має свою особливість. В основному це кнопки, які пропонують користувачам певні дії, залежно від їх випадку. Наприклад: зробити покупку, поговорити з агентом, забронювати номер, підтвердити зустріч тощо.

Тобто різниця між цими типами в тому, що перший шаблон надає відповідь, а другий – відтворює конкретну дію – перенаправляє користувача на сайт за посиланням, здійснює дзвінок, підтверджує певну дію.


3. Списки повідомлень

Цей тип повідомлення пропонує до 10 варіантів на вибір, що значно прискорює та поліпшує обслуговування клієнта. Якщо ваш бізнес пропонуєте широкий спектр послуг, такі типи повідомлень просто необхідні.

Яка перевага у такого типу інтерактивних повідомлень?

  • Ці списки можуть бути змінені відповідно до потреб кожного конкретного клієнта.
  • Є можливість створювати детальний опис кожного варіанту відповіді.
  • На відміну від інших шаблонів,  списки не вимагають попереднього схвалення WhatsApp.
  • Для кожного варіанта у списку ви можете додавати швидку відповідь.

Зверніть увагу, що зображення та відео не можуть бути включені до цих списків, доступний лише текст.


Давайте розглянемо кілька прикладів того, як можна використовувати інтерактивні повідомлення:

1. Підтримка клієнтів

Ви можете використовувати повідомлення-списки, щоб пропонувати інструкції та FAQ, коли споживач має стандартні запитання або має потребу в отриманні в технічної підтримки.

Ви можете використовувати повідомлення, щоб відобразити список з найчастішими питаннями, з якого одержувач може вибрати потрібне та отримати повідомлення-відповідь та кнопку з можливістю надіслати електронний лист, зателефонувати або запросити дзвінок від компанії.

Таким чином, компанія має можливість зосередити свої ресурси лише на тих клієнтах, які потребують втручання живого співробітника.


2. Просування відвідування магазину

Якщо ви представляєте компанію як онлайн, так і офлайн, ви можете використовувати комбінацію повідомлень для просування свого бізнесу. Наприклад, коли хтось звертається до вас онлайн із запитом про розташування вашого магазину, ви можете використовувати повідомлення-список, щоб поділитися вибором найближчих офлайн точок.

Потім ви можете надіслати повідомлення з кнопками відповіді, щоб дозволити користувачам відмітити покупку офлайн, зробити покупку на вашому веб-сайті або продовжити покупки в самому WhatsApp.


3. Отримуйте повторні замовлення від клієнтів

Ще один інтуїтивно зрозумілий спосіб спростити покупки для ваших клієнтів – повторне замовлення товарів з недавньої покупки. За допомогою списків повідомлень ви можете відобразити до 10 останніх замовлень клієнта, що дозволить йому знову вибрати те, що він хотів би купити.

Потім ви можете використовувати комбінацію зображень одного продукту або декількох продуктів, щоб підтвердити елементи в замовленні, та додати кнопки відповіді з методом оплати замовлення.


4. Зміна відомостей про замовлення

Споживач може захотіти звернутися із запитом на зміну адреси доставки замовлення або особистої інформації. За допомогою інтерактивних повідомлень ви можете скоротити листування електронною поштою, щоб виконати це просте завдання.

Ви можете використовувати повідомлення з кнопками відповіді, щоб показати їм обмежений набір параметрів для зміни їх особистих даних. Наприклад, ви можете відобразити 3 варіанти: адресу електронної пошти, адресу доставки, номер телефону.

WhatsApp Business API буде мати глибоку інтеграцію з CMS вашої вітрини, щоб гарантувати, що дані не будуть втрачені при переході.


5. Спростіть повернення/обмін/відшкодування

Майже 65% споживачів коливаються при здійсненні онлайн-покупки просто тому, що вони не впевнені у легкості повернення, обміну чи запиту на відшкодування компанії.

Ви можете використовувати повідомлення з кнопками-відповідями, щоб запропонувати швидкий вибір та відповіді – повернення, обмін та відшкодування, а також інші типи інтерактивних повідомлень на основі відповіді споживача.

Наприклад, якщо кристувачі вибирають обмін, можна використовувати повідомлення зі списком, щоб відобразити всі доступні розміри/варіанти або інші параметри продукту.


Рекомендації щодо використання інтерактивних повідомлень у WhatsApp

1. Дотримуйтесь обмежень символів

Пам’ятайте, що повідомлення WhatsApp відображаються на екранах мобільних пристроїв. На відміну від комп’ютерів, ці екрани є меншими, тому є деякі загальні обмеження на різні елементи інтерактивного повідомлення.

Ви можете дізнатися більше про обмеження символів тут.


2. Прописуйте ваші повідомлення максимально точними

Якщо ви хочете максимально використовувати інтерактивні повідомлення, необхідно прибрати надмірність з елементів, які ви перелічуєте в меню. Кожнен варіант відповіді, кнопка або інші елементи мають бути точними та не повинні плутати користувача при взаємодії з WhatsApp.


3. Не забувайте про основи маркетингу в WhatsApp

Можливість створювати списки або додавати кнопки не повинна відволікати вас від основ маркетингу в WhatsApp. Не забувайте правильно відформатувати свої повідомлення, додавати смайлики до повідомлення та використовувати візуальні ефекти, щоб привернути увагу навіть у ваших інтерактивних повідомленнях.


Поширені питання

Чи можна динамічно генерувати кнопку швидкої відповіді залежно від ситуації?

Ні, вам дозволено використовувати лише схвалені шаблони на офіційному номері WhatsApp. Після того, як кнопки швидкої відповіді будуть схвалені WhatsApp, ви не зможете змінити назву кнопки або її положення, проте при відправці повідомлення у вас буде можливість передати своє власне корисне навантаження, що налаштовується для кожної кнопки, і вона буде повертатися на ваш сервер, коли користувач натискає на кнопки.


Чи можна динамічно змінити URL-адресу заклику до дії?

Базова URL-адреса не може бути змінена після її затвердження, проте у вас буде можливістьдинамічно передавати значення через змінну, наприклад https://app.jedidesk.com/t/{{1}}, яку можна замінити на https://app.jedidesk.com/t/order-id123456789


Чи можу я використовувати існуючі схвалені шаблони, додаючи лише кнопки?

Ні, ви не можете використовувати існуючі шаблони з кнопками, проте ви можете запросити новий шаблон з аналогічним текстом повідомлення разом із кнопкою швидкої відповіді або закликом до дії відповідно до вимог вашого бізнесу.


Чи підтримуються кнопки WhatsApp у всіх типах шаблонів?

Так, кнопки можна використовувати з усіма типами шаблонів, тобто з текстом, зображенням, відео та документом (.PDF).


Чи стягується додаткова плата за надсилання інтерактивних шаблонів WhatsApp?

Ні, вартість шаблонних повідомлень однакова.


Чи можу я надсилати кнопки взаємодії WhatsApp через сеансові повідомлення?

Так, якщо для користувача активно 24-годинне вікно сеансу, ви зможете відправити кнопку «Взаємодія WhatsApp», і за неї не стягуватиметься плата відповідно до зборів країни призначення, які, як і раніше, вважаються повідомленнями сеансу та оплачуються відповідно до вашого плану.


Як дізнатися, який користувач взаємодія з ботом та яка кнопка натиснута?

При надсиланні повідомлення у вас буде можливість передати корисне навантаження для кожної кнопки, і коли користувач натисне кнопку, ви отримаєте корисне навантаження, яке ви передали, разом з ідентифікатором контексту повідомлення.


Чи можу я змінити порядок/положення кнопок під час надсилання повідомлень?

Ні, порядок кнопок не можна змінити під час надсилання повідомлення, тому переконайтеся, що ви передали правильну позицію при запиті на затвердження.


Чи можна відстежувати кліки за допомогою кнопок виклику до дії?

Ні, коли користувач натискає кнопку заклику до дії, WhatsApp перенаправляє користувача або на веб-сторінку, або набирає номер відповідно до типу кнопки, яку він натиснув, тому неможливо отримати звіти про клік для типу кнопки заклику до дії.


Чи можна змінити номер телефону в номері виклику?

Ні, після затвердження кнопки неможливо змінити значення, тому запросіть новий шаблон із новим номером.


Чи можна надіслати швидкі відповіді та кнопку заклику до дії разом у повідомленні?

Ні, через одне повідомлення можна надіслати лише один тип кнопки.


Скільки кнопок є у швидких відповідях?

Ви можете запросити до 3 кнопок і назва кожної кнопки може містити до 20 символів без підтримки емодзі.


Скільки кнопок є у заклику до дії?

У заклику до дії можна передати до 2 кнопок, тобто URL-адресу і номер телефону.


Чи можна запросити шаблон із двома кнопками URL?

Ні, у шаблоні дозволена лише одна кнопка URL, проте, якщо ви використовуєте її, ви також можете додати кнопку з номером телефону.


Що відбувається, коли натискає кнопку з номером телефону?

Номер, який ви задали для кнопки, буде набрано з телефону користувача.


У мене є схвалений шаблон із 3 швидкими відповідями, чи можу я динамічно приховувати 1 кнопку залежно від ситуації?

Ні, динамічно приховувати кнопки не можна.


Чи всі мови підтримуються як текст кнопки?

Так, ви можете передати назву кнопки будь-якою мовою, який WhatsApp підтримує в шаблонах. Переконайтеся, що ви вибрали правильну мову під час запиту шаблонів.


Що станеться, якщо користувач двічі натисне кнопку?

Коли користувач взаємодіє зі швидкою відповіддю після того натискання, натиснута кнопка стає неактивною, що не дозволяє користувача натискати її знову, проте для кнопок URL-адреси та номера телефону із закликом до дії можна натискати в будь-який час, і кнопки не будуть вимкнені.


Чи зможе користувач пересилати повідомлення з кнопками?

Так, але кнопки не будуть відображатися у пересланих повідомленнях, буде надіслано лише основний текст.


Чи відображаються кнопки у WhatsApp Web та Desktop App?

Так, кнопки відображатимуться в WhatsApp Web та Desktop App.

Залишити коментар